Волинь – на порозі «червоної» зони

Волинська область може перейти у «червону» зону карантину, якщо ще хоча б один з індикаторних показників буде перевищений.

Про це йшлося у вівторок, 12 жовтня, під час брифінгу в ОДА.

Головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко розповіла, що епідемічна ситуація в Україні та області зокрема продовжує ускладнюватись. Тенденція стрімкого росту нових випадків утримується. Більшість випадків ковіду стосуються штаму «Дельта».

Тижневий приріст захворювання становить 29 % і цього показника досягли за 5 тижнів, тоді як під час третьої хвилі коронавірусу такого рівня досягали за 7 тижнів.

«Ми опинилися у помаранчевій зоні карантину разом із 15 областями України на підставі перевищення кількості нових випадків – 385 на 100 тисяч при рекомендованому 75 на 100 тисяч. Також є перевищення рівня госпіталізації – понад 60 на 100 тисяч, в останні дні – 61,2-63,2 на 100 тисяч населення при допустимому менше 60», — зазначила Янко.

Зростає завантаженість ліжок із киснем – із 50 % до 52,5 % при нормативному 65 %, що говорить про велику кількість важких випадків. За вчора внаслідок ускладнень коронавірусу померли 15 волинян. Країна – у лідерах за кількістю летальних випадків.
«Фактично 100 % — нещеплені особи і ті, котрі мають хронічні захворювання. В основному це люди віком 60+», — зазначила головний санітарний лікар.

При перевищенні ще хоча б одного індикаторного показника область може перейти до «червоної» зони, констатувала Наталія Янко. Фактично всі карантинні обмеження в такому випадку стосуватимуться невакцинованих осіб.