Польща виплачує солідні гроші на українських дітей: які умови отримання

Українці, які працюють у Польщі легально та мають картку побиту, щомісяця мають право отримувати на кожну неповнолітню дитину 500 злотих — приблизно 3,2 тис. грн.

Якщо діти мають лише матір або батька — виплата буде вищою, розповіла Gazeta.ua уповноважена президента польського міста Валбжих зі справ іноземців Ірина Реріх.

«Картка дає право отримувати на кожну неповнолітню дитину щомісяця 500 злотих. До їхнього 18-річчя. Також перед початком кожного навчального року на школярів у родині видається 300 злотих — на книжки, зошити, канцтовари. Ще один бонус — можливість отримувати періодично ваучери на 500 злотих. Теж на кожну дитину. Ці гроші можна витратити на зоопарк, готель, парк розваг, поїздку на море», — розповіла Ірина.

Карта побиту — це дозвіл на тимчасове проживання і роботу в Польщі. В Україні їх часто називають «картками перебування». Їхні власники, окрім виплат на дітей, мають ще кілька бонусів, додала Ірина Реріх.

«На час дії картки не потрібно носити в адміністрації документи від роботодавців аби підтвердити легальність перебування в Польщі. Головна перевага — з польською карткою побиту українець будь-коли може поїхати в Україну і потім легально повернутися в Польщу. Вже не потребує віз, запрошень чи інших документів. Також може вільно їздити як турист країнами Шенгенської зони», — сказала Ірина.