Михаїл нагадав про початок посту вірянам, які хочуть святкувати «європейське» Різдво

Очільник Волинської єпархі Православної церкви України митрополит Михаїл нагадав волинянам, що за новоюліанським календарем – уже почався піст.

Про це йдеться на сайті єпархії.

Для тих, хто відзначає Різдво Христове 25 грудня, і Пилипівку слід розпочати раніше, нагадав митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Владика привітав православних, які живуть за новоюліанським календарем: «Ми вітаємо християн, які 15 листопада розпочали Різдвяний піст і святкуватимуть народження Христа-Спасителя разом із Європою».

Календарні розбіжності, на думку митрополита, не повинні викликати в Україні сварки. Святкувати Різдво тоді, коли відзначають у Росії, чи тоді, коли в Константинополі та інших країнах, – право вибору кожного.

«Наша церква повинна підтримувати і шанувати, як одних, так і других». Головне в цьому процесі, аби піст було дотримано. «Не важливо коли почнеш, а важливо, як ти будеш його дотримуватися», – наголошує очільник єпархії.

Тому митрополит Михаїл побажав усім ревності й духовної стійкості. «Молитвою і постом ми проженемо і ковід, проженемо й інші небезпеки та негаразди, які літають над Україною і над кожним із нас».