Якими цьогоріч будуть великодні богослужіння

Свято Світлого Христового Воскресіння, яке християни східного обряду будуть відзначати 2 травня, другий рік поспіль буде проходити в умовах карантину, введеного через пандемію коронавірусу, а тому в церквах і храмах для вірян буде запроваджено низку обмежень і змінено формат проведення служб.

«Апостроф» зібрав інформацію, як будуть проходити великодні святкові служби у 2021 році.

Святкування Великодня-2021 в ПЦУ
Православна церква України 2021 року проведе великодні богослужіння в тому ж форматі, що й у 2020 році, коли в більшості храмів святкові служби відбувалися за зачиненими дверими або в присутності незначної кількості вірян. Також богослужіння будуть транслюватися онлайн.

Про це повідомив спікер ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря в коментарі «Українським Новинам». «Буде приблизно так, як минулого року, з поправкою на поточну ситуацію», – сказав він.

Богослужіння на Великдень-2021 в УПЦ КП
В Українській православній церкві Київського патріархату повідомили, що масових богослужінь на Великдень в 2021 році не планується, а паски будуть освячувати на відкритому повітрі. Володимирський собор УПЦ КП у Києві буде відкритим, там завжди на місці буде священик. За словами речника УПЦ КП отця Олександра, якщо хтось забажає прийти до храму і освятити паску, «то її звичайно ж освятять».

«Статутні богослужіння будуть здійснювалися. Звичайно, як і минулого року, будемо закликати до масок, соціальної дистанції і, звичайно, буде онлайн-трансляція і люди зможуть послухати богослужіння», – повідомив він.

Великдень-2021 в УПЦ МП
В Українській православній церкві Московського патріархату повідомили, що на Великдень планують провести богослужіння як у храмах, так і онлайн-трансляції.

За словами Митрополита Ніжинського і Прилуцький Климента (Вечері), у 2021 році, як і в минулому році, всі богослужіння будуть проводитися з урахуванням карантинних вимог у сприянні з правоохоронними органами та Міністерством охорони здоров’я.

«Ті заходи, які ми задіяли минулого року, – вони діють і ніхто їх не скасовував. Тому я думаю, що в такому ж форматі буде Великдень і цього року. Будуть і онлайн-богослужіння», – сказав він.