В Україні змінять правила рибальства

Держрибагентство презентувало проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, які не переглядалися з 1999 року і наразі не відповідають вимогам сьогодення.

Правила розробили з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна — ЄС шляхом врахування кращих практик сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову, — йдеться на сайті Держрибагентства.

Зокрема, проєкт передбачає такі зміни:

— збільшення норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особин особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. у межах допустимого розміру;

— зменшення заборонених місць для любительського та спортивного рибальства;

— уточнення положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;

— збільшення мінімально дозволених розмірів водних біоресурсів для добування (вилову);

— уточнення умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

У проєкт документу виключили багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання.

Під час презентації Правил, були присутні основні представники любительських та спортивних риболовних організацій, а саме:

— Федерація риболовного спорту;

— риболовні клуби;

— громадські організації;

— риболовного туризму.

Проєкт документу підтримала переважна більшість учасників, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації будуть опрацьовані в найкоротші терміни.

Доопрацьований проєкт буде офіційно оприлюднений на вебсайті Держрибагентства.